Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
7,8 Velmi dobré 1 recenzí

Prázdniny na Oravě

VEĽKÁ RAČA • STARÁ BYSTRICA • ŽELEZNICE VYCHYLOVKA • ORAVSKÁ PŘEHRADA • SLANICKÝ OSTROV UMĚNÍ • TVRDOŠÍN (UNESCO) • SKANZEN ZUBEREC • PODBIEL • KLIN • ROHÁČSKÁ PLESA • AKVAPARK ORAVICE • VORY • ORAVSKÝ HRAD • LEŠTINY (UNESCO)

Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup jsou 4% ze základní ceny do 28.2.2019, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
plavba po vorech Na osobu / Na zájezd 390
plavba po vorech děti do 14 let Na osobu / Na zájezd 230
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 790
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín strava dle popisu
04.07.2019- 07.07.2019 5 190,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Ráno odjedeme z Prahy, Brna, svoz Plzeň 400 Kč (předpokládaný odjezd Plzeň 03:00, Praha 04:20, Brno 07:20) Nástupní místa: Žďár nad Sázavou 300 Kč, Jihlava 300 Kč, Velké Meziříčí 300 Kč, Velká Bíteš 200 Kč, Uherské Hradiště 300 Kč, Veselí nad Moravou 250 Kč, Strážnice 250 Kč, Hodonín 250 Kč, Břeclav 250 Kč, Zlín 350 Kč, Kroměříž 350 Kč, Olomouc 350 Kč, Přerov 350 Kč, Prostějov 300 Kč, Vyškov 200 Kč) na Slovensko. Přes kilometr dlouhá lanovka z Oščadnice nám pomůže překonat výškový rozdíl 324 metrů a doveze nás na hřebeny Kysuckých vrchů. Nenáročná túra přírodní rezervací vede na nejvyšší vrchol masivu – Velkou Raču – na slovenskopolském pomezí. Cestou se budeme kochat výhledy na Moravskoslezské Beskydy, Babí horu, vrchy Malé Fatry, či vzdálenější Roháče. Poté se zastavíme v Staré Bystrici – mají tam jediný slovenský orloj, který je zároven nejvetší dřevěnou sochou v zemi. Za dobrodružstvím vyrazíme na pomezí Kysuc a Oravy, kde se necháme unášet unikátní historickou lesní úvraťovou železnicí Vychylovka. Jedná se o jeden ze dvou světových unikátů umožnující zdolat znacné prevýšení po železnici. Přejezd na ubytování.

2. den

Po snídani si uděláme výlet po poklidné hladině Oravské přehrady, kde podnikneme plavbu na Slanický ostrov umění. Na ostrově se nachází kostel Povýšení sv. Kříže – jako jediný zbyl z obce Slanica, která byla zatopena Oravskou přehradou. Poněkud netradiční atrakcí Oravy je kopie slavné brazilské sochy Ježíše Krista v Rio de Janeiru. Socha vysoká devět a půl metru je situována u obce Klin. Ruce Krista Spasitele směřují na celou Oravu a mají ji ochraňovat. Je odtud krásný výhled na přehradu. Potom se zastavíme v Tvrdošíně k prohlídce hřbitovního kostela Všech svatých, památky pocházející z 15. století. Odborná rekonstrukce kostela byla v roce 1993 oceněna plaketou Europa Nostra a kostel byl zapsán do seznamu UNESCO. S Oravou a jejími tradicemi se seznámíme v Zuberci v příjemném Muzeu oravské dědiny – ve skanzenu, který je situován do nádherného přírodního prostředí, a reprezentuje nejhodnotnější památky lidové architektury celého regionu. Navštívíme i vesničku Podbiel, jejíž chloubou je unikátní soubor lidové architektury Bobrova raľa s celkem 64 dřevěnic z 19. století. Návrat na ubytování.

3. den:

Po snídani se vydáme do oblasti Západních Tater, kde absolvujeme procházku Roháčskou dolinou. Naším cílem bude Ťatliakova chata (1.373 m). Nad ní začíná „amfiteátr Smutnéj doliny“, která je horním patrem Roháčskej doliny. Kousek od chaty se nachází uměle vytvořené pleso – Ťatliakovo jezero. Možnost občerstvení, odpočinku a procházek po okolí. Fyzicky zdatnější se mohou vydat na túru kolem Roháčských ples. Jedná se o trasu s převýšením cca 500 m v horském terénu. Odměnou nám bude krása čtyř horských jezer, budeme obdivovat Roháčský vodopád i okolní dvoutisícovky tyčící se nad námi. V závěru dne nás čeká ješte koupání v termálech v Oravicích s geotermální vodou o teplotě 35–36 °C přímo ze zřídla. Náročnější klienti si mohou dopřát odpočinek v akvaparku s velkým relaxačním bazénem, masážními tryskami, dnovou perličkou a tobogánem. Návrat na ubytování.

4. den:

Cestu k Oravskému hradu si vychutnáme z paluby vorů, na nichž se doplavíme až k patě vápencové skály, na které se až do výšky 112 metrů majestátně tyčí rozsáhlý hradní areál ze 13. století. Prohlédneme si jeho nádvoří i interiéry, dozvíme se zajímavosti o nejvýznamnejších vlastnících z rodu Thurzovců a zavzpomínáme na filmy, kde jsme tento skvost Oravy viděli. Naší další zastávkou bude vesnicka Leštiny, kde se z hlediska architektonického nachází nejlépe dochovaný dřevěný artikulární evangelický kostel na Slovensku (UNESCO). V interiéru kostela najdeme barokní oltář s dřevořezbou z počátku 14. století, renesanční kazatelnu z počátku 18. století a okouzlí nás výzdoba empora, která vyniká bohatstvím tvaru a barev. Naše slovenské putování zakončíme nákupem oblíbených liptovských sýrových specialit na salaši u Ružomberoku. Návrat do ČR ve večerních hodinách. (předpokládaný příjezd Brno 20:00, Praha 23:00, Plzeň 00:20)

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• dopravu autobusem
• 3× ubytování v 2lůžkových pokojích s přísluš.
• 2× polopenzi
• průvodcovské služby

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 790 Kč
• plavba na vorech 390 Kč (děti do 14 let 230 Kč)

Předpokládaná částka na vstupy cca 40 €.

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 7 Strava 7 Delegát 9 Doprava 8

Sněžana Jagošová - Prázdniny na Oravě (05.07.2017 - 08.07.2017)
Hodnoceno: 04.09.2017

Hotel 7 Strava 7 Delegát 9 Doprava 8
Další hodnocení

Video

Z Bojnice za zlatem a stříbrem

Z Bojnice za zlatem a stříbrem

autokarem
snídaně polopenze
od 5 990,-
Spišský hrad

Pieniny, Tatry a spišská gotická cesta

autokarem
strava dle popisu
od 6 290,-

UNESCO památky západní Ukrajiny a východního Slovenska

autokarem
snídaně polopenze
od 9 490,-